Peta chce daňové úlevy pro vegetariány

Novinky EVU
Americká organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (Peta) navrhuje americké vládě přiznat vegetariánům daňové úlevy – podobně jako majitelům hybridních automobilů.
Zdroj: The Hill

V dopise zaslaném představitelům Kongresu a Senátu uvádí prezidentka Pety Ingrid Newkirk: „Vegetariáni jsou zodpovědní za mnohem nižší míru emisí skleníkových plynů a poškozování životního prostředí, než konzumenti masa. Měli by se tedy těšit podobným daňovým úlevám jako lidé, kteří si koupí hybridní automobil.“

Na dotaz, jak by měla vláda poznat, kdo je vegetarián, odpověděl mluvčí Peta: „Lidé by např. mohli předložit účty na nákup potravin nebo doložit místopřísežné prohlášení. Pokud bude mít Kongres opravdový zájem odměnit lidi za snižování emisí uhlíku, pak si může vyvinout vlastní systém ověření vegetariánství.“ Kongres zatím ale neprojevil zájem o zavedení takovéto daňové úlevy.

Dopis Peta byl sepsán na základě výzkumu provedeného universitou v Chicagu a zprávy OSN, podle nichž používáním hybridního auta ušetří jedinec zhruba 1 tunu CO2 ročně, kdežto opuštěním konzumace masa ušetří cca 1,5 tuny CO2 ročně.

„Většina Američanů si nemůže dovolit koupit hybridní auto za 20 000$, naopak vegetariánem se může každý,“ uvádí se v dopise Peta.

Prezidentka Pety dodává: „každý, kdo si koupí nový hybridní automobil aby omezil svůj podíl na globálním oteplování, a pak s ním jezdí do hypermarketu pro kuřata, stejky a mléko, by si měl uvědomit, že není možné nazývat ekologem někoho, kdo jí maso…“

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 03. 06. 2007 | 20269 přečtení | Počet komentářů: 845 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS