Nechte si zasílat novinky emailem, registrační formulář je vlevo na hlavní stránce.

Milí příznivci, členky a členové,  

zasíláme Vám přehled novinek za únor 2009. Tentokrát s pozvánkou na přednášku, o informacích o nové knize, o kampani Svobody zvířat i o televizním pořadu.


TV pořad bude také o vegetariánství

V úterý 10. 3. ve 20:00 hod.bude na ČT 2 pořad z cyklu „Ta naše povaha česká“ věnovaný hospodářským zvířatům. V pořadu se objeví představitelé ochranářských organizací i Státního dozoru a jako alternativa k velkochovům bude zmíněno i vegetariánství. Pořad bude znovu vysílán  v pátek 13. 3. ve 12:40 hod.


Lidové noviny – učitelka prý nutí k vegetariánství.

V poradně Lidových novin na http://www.lidovky.cz/rady.asp?t=VEGETARIAN se objevil příspěvek maminky o údajném vnucování vegetariánství učitelkou ve škole.  Z konkrétního dotazu však vyplývá, že učitelka o vegetariánství jen informuje. Pomiňme to, že jde nejspíš o dotaz smyšlený, jak to v takových případech bývá (a že obvykle je situace opačná a učitelky od školky až po vyšší školy se proti vegetariánství spíše staví).  K dotazu jsme zaslali i naše vyjádření informující o tom, že vegetariánství není nic hrozivého a naopak může mladým lidem pomoci k zařazení se do zdravého životního stylu. Poskytli jsme také odkazy na literaturu k tématu vegetariánství dětí a teenagerů.

Kniha pro vegetariány a vegany již ve 2. vydání

Kniha Hřbitov na talíři – živočišné látky v potravinách a v kosmetice vyšla již ve druhém a rozšířeném vydání. Informuje o nevegetariánských složkách v potravinách, v kosmetice i v dalších produktech, které používáme. Obsahuje i informace o „éčkách“, testování kosmetiky na zvířatech a mnoho dalšího. Malý kapesní formát, 150 stran na recyklovaném papíře.  Více informací naleznete na našem webu http://vegspol.cz/view.php?cisloclanku=2008110001 Na Slovensku lze knihu koupit od  organizace Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk )

 

Zahraniční spolupráce

Rozhovor a článek o Franzi Kafkovi a vegetariánství byl otištěn také v belgickém vegetariánském časopise EVA – Ethisch Vegetarisch Alternatief (www.vegetarisme.be), č. 4/2008 . Článek vychází z přednášky Mgr. Jana Šťastného na Světovém vegetariánském kongresu v Drážďanech.


V USA zakázali reklamu  vegetariánství

Půlminutový spot, který měl být vysílán za 3 miliony dolarů při sportovních zápasech Super Bowl byl zakázán pro údajnou obscénnost. Organizace PETA však dovedla ze zákazu vytěžit mnoho a klip tak nakonec vidělo víc lidí, než kdyby byl vysílán. Údajnou nevhodnost reklamy můžete posoudit sami na http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/159860-video-televize-zakazala-lechtivou-reklamu-na-vegetarianstvi.html

 

Kampaně Svobody zvířat – zachraňte tuleně!

Asi víte o brutálních masakrech tuleních mláďat pro  kožešinu nebo tuk. Nyní se v EU projednává možnost zákazu obchodu s tuleními produkty. Zapojte se také! Informace  na  www.protisrsti.cz


Etický spotřebitel

Jak být etických spotřebitelem, co je Fair Trade, bio nebo vegetariánství a veganství? Vše se dozvíte na přednášce v Městské knihovně v Praze, která se uskuteční  v pondělí 2. března, v 17 hodin, v malém sále. Viz www.mlp.cz. Vstupenka jen za 30 Kč, brožura zdarma.

 
Vejce jsou prý zdravá, tvrdí studie placená vaječným průmyslem!

V médiích se objevily články informující o studii údajně prokazující, že dřívější výzkumy,  upozorňující na rizikový cholesterol jsou chybné. Jde ovšem o studii osamocenou, kritizovanou za některé nepřesnosti, běžné ve vědecké práci. Co je ovšem zajímavé -  po bližším pátrání jsme zjistili, že oba autoři jsou placenými poradci Britských producentů vajec a i studie byla takto sponzorována. Výsledný obrázek si tedy udělejte sami. O této studii - a o několika podobných - budeme ještě informovat.

 
Nové vegetariánské restaurace.

Objevuje se stále víc vegetariánských restaurací a jídelen Znáte nějaké nové vegetariánské restaurace? Nebo takové o kterých se méně ví, nebo i takové,  které stojí zato  navštívit? Napište nám na veg (zavinac) vegspol.cz . Také nezapomeňte nominovat svou oblíbenou restauraci na ocenění Vegetariánská restaurace roku!! Do zprávy uveďte: „restaurace“.

Nezapomeňte si také psát o samolepky. Informace o nich naleznete na webu www.vegspol.cz

S přáním pěkného dne

 

Česká vegetariánská společnost
www.vegspol.cz
P.O.Box. 23
Praha 011
118 00

 

 

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS