prosinec 2005

Vážení příznivci,

zde je ve stručnosti přehled našich plánovaných i uskutečněných aktivit. Nepřehlédněte zejména pozvánku k poslechu vysílání rozhlasu o vegetariánství tento pátek a pokud můžete, přijďte na naši další přednášku v Praze. Aktuality také vždy najdete na našich webech www.vegspol.cz a www.vegetarian-vegan.cz

O vegetariánství v rádiu

Tento pátek, 16. 12., od 18. hodin bude Český rozhlas, stanice Leonardo vysílat v pořadu Zrcadlo rozhovor o historii vegetariánství s Janem Šťastným z České vegetariánské společnosti. Nenechte si ujít zajímavosti z českých dějin, které se jinde nedozvíte. Stanice Leonardo vysílá digitálně i po internetu a vysílání si můžete poslechnout zde: www.rozhlas.cz/leonardo

Přednáška v Praze

Ing. Richard J. Barták CSc. Bude přednášet v pondělí 19.12. 2005 od 19:30 v Info Café na Letné, (Sochařská 6, Praha 7, nejbližší zastávka tramvaje č. 1, 25, 26, 15, 8 „Letenské náměstí“). V této kavárně bychom měli mít v příštích měsících sérii přednášek z různých oblastí vegetariánství a veganství. Po přednášce bude promítán dokument Pravda o mase a můžete zde získat naše informační materiály.

Akce v Ústi nad Labem

26-28.12. pořádá studentský klub RelaKs v Ústi nad Labem "Vegetarianské vánoce". Mělo by jít o několik workshopů o veganství a vegetariánství a setkání pro vegetariány i nevegetariány. Pokud byste chtěli akci navštívit, pište na adresu relaks@ulsos.cz . Akce se uskuteční, pokud bude dostatečný zájem účastníků. Možná se tam uvidíme.

O vegetariánství v časopise Zdraví

MUDr. Zbyněk Luňáček připravil článek o vegetariánství a dětech do časopis Zdraví, až číslo s článkem vyjde, dáme Vám vědět.

Časopis Svoboda zvířat

V tomto časopise máme otištěno několik našich článků a pěknou reklamu pro Českou vegetariánskou společnost. Toto číslo je věnováno kožešinovým zvířatům a časopis lze sehnat přímo u Svobody zvířat www.svobodazvirat.cz

O vegetariánském obchodě v časopise Bio

V měsíčníku Bio je zajímavý článek, který vznikl z rozhovoru s naším zakládajícím členem a jedním z nejaktivnějším propagátorů veganství v ČR Rostislavem Sikstou. Článek je o síti jeho vegetariánských obchodů Dobrý krámek www.dobrykramek.cz . Časopis Bio seženete podobně jako náš časopis Vegetarián & Vegan v obchodech se zdravou výživou.

Přednáška v Přerove

Richard Barták přednášel 23. 11. v Přerově. Přednáška se tentokrát konala na neobvyklém místě – tetovacím salonu s galerií, kde ji uspořádal i s ochutnávkou veganských jídel majitel salonu a náš příznivec Vl. Futák. Přišlo přes 30 návštěvníků a přednáška i s následnou diskusí se setkala s opravdu velkým ohlasem. Zájem byl i o naše informační materiály, byl zde i informační stolek Ochránců hospodářských zvířat. Zde je hodnocení organizátora: „myslím, že všichni byli nadšeni opravdu kvalitně připraveným materiálem, excelentním přednesem a velmi srdečným Ing. Bartákem. Na akci bylo podáváno vegetariánské občerstvení, které se setkalo taktéž s velkým ohlasem, podobně jako infostánek OHZ. Pan Barták si zasluhuje naše upřímné díky stejně jako ti kteří obohatili program akce o distribuci materiálů týkajících se ochrany zvířecích práv.“

Přednáška na srazu Ochránců hospodářských zvířat

Od 18. 11 do 20.11 se konalo setkání Ochránců hospodářských zvířat (www.ohz.cz). Jako přednášející byl za Českou vegetariánskou společnost pozván Jan Šťastný. Protože téměř všichni příznivci OHZ jsou vegetariáni a většina dokonce vegani, byly naše přednášky uzpůsobené pro pokročilé posluchače. Představil zde britský dokument o veganství, ke kterému připravujeme titulky a hovořil na několik témat. Nejprve o zajímavostech z dějin vegetariánství, pak měl prezentaci o praktikách výrobců potravin s ukázkami podvodů v označování potravin a dalších produktů a to i u výrobků, které se tváří jako vhodné pro vegetariány. K dispozici jsme měli celý sobotní večer, i přesto se následné diskuse protáhly až do ranních hodin.

Pomozte s odbornými pracemi studentů o vegetariánství

Pravidelně se na nás obracejí studenti – vegetariáni se žádostí o podklady ke svým odborným pracím. Podpořte vegetariány v jejich výzkumných projektech!
Tereza Kaucká hledá vegetariány a vegany, kteří by byli ochotni zcela anonymně vyplnit dotazník k stravovacím zvyklostem a jejich zdraví. Vyplněním dotazníku dodáte podklady pro její bakalářskou práci. Dotazník získáte na emailové adrese Trinidad1@seznam.cz
Druhý dotazník zaslala Barbora Cvičková, která připravuje maturitní seminární práci z biologie o vegetariánství. Stručný dotazník získáte na emailové adrese vegetarian@atlas.cz.

Řekněte co si myslíte o podmínkách hospodářských zvířat

Využijte možnosti projevit svůj názor na zacházení s hospodářskými zvířaty. Na této adrese je k vyplnění dotazník EU na toto téma.
Z předchozích průzkumů vyšlo například najevo, že občané České republiky se téměř nezajímají o to co jedí a o podmínky hospodářských zvířat. Vy to můžete změnit a ukázat, že nám na zvířatech záleží.

Vegetariánské inzeráty zdarma

Ještě stále je čas zadat si inzerát do časopis Vegetarián & Vegan. Ať už sháníte nebo nabízíte vegetariánskou práci nebo se chcete seznámit s vhodným protějškem, tento časopis je k tomu ideální. Kontaktujte nás na naší adrese.

Vánoční kapři

Je připravena nová kampaň ochránců zvířat proti prodeji a zabíjení vánočních kaprů. Také nechceme jen přihlížet každoročním pouličním masakrům, takže jsme pro vás zajistili letáky zdarma. Pokud se chcete zapojit do kampaně, pak může každý člen České vegetariánské společnosti získat 200 letáků zdarma. Ostatním zájemcům jsou letáky k dispozici v ceně 35 Kč na 100 ks včetně poštovného
Kontaktní údaje pro objednání letáků: praha@svobodazvirat.cz
Bude také připravena zajímavá akce pro veřejnost, dáme vám brzy vědět.

Vegetariánský vánoční dárek

Naši členové dostanou do vánoc do svých schránek tipy na vánoční recepty a přání a nové samolepky. V lednu jim pak bude doručeno další číslo časopisu Vegetarián & Vegan a jako poděkování za svou přízeň jej dostanou ještě dříve než se objeví v obchodní síti. Pokud chcete někomu věnovat netradiční dárek, můžete mu předplatit členství v České vegetariánské společnosti, bude mu tak zasílán náš časopis i další informace.

Všem příznivcům přejeme krásné vánoční svátky a děkujeme jim za podporu v letošním roce a doufáme, že Vaše přízeň vydrží i v tom příštím. My se budeme snažit být aktivní i v roce 2006.

Česká vegetariánská společnost
www.vegspol.cz
www.vegetarian-vegan.cz
P.O.Box. 23
Praha 011
118 00

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS