únor 2007


Vážení členové a příznivci,

zasíláme vám další přehled našich aktivit a pozvánky.


Pozvánka:

Vegetariánský večer v Olomouci
V středu 21. února se v Olomouci koná vegetariánský večer, kterého se zúčastní i Česká vegetariánská společnost a také mistr světa v thajském boxu, vegetarián Jan Müller.
Studentky a studenti Caritas - Vyšší odborné školy sociální Olomouc vás zvou na besedu o vegetariánství spojenou s ochutnávkou čistě rostlinných jídel. Těšit se můžete na zajímavé povídání našich hostů - Jana Müllera, dlouholetého vegetariána a mistra světa v thajském boxu, s tématem Vegetariánství a vrcholový sport a Jana Šťastného, z České vegetariánské společnosti, který příchozím přiblíží historii vegetariánství ve světě i České republice. Dále vás čeká promítání dokumentárního filmu, informace o zdravotních aspektech vegetariánství aj. Na závěr pro vás bude připravena ochutnávka několika desítek druhů čistě rostlinných jídel - sójových sýrů, salámů, pomazánek, nápojů a také sladkostí. Akce se uskuteční ve středu, 21. února, od 18 hodin v aule školy Caritas, v Křížkovského ulici v Olomouci. Těšíme se na vás!


Vegetariánství pomáhá zabraňovat změnám klimatu

V současné době se stále častěji velmi správně poukazuje na to, že vegetariánský způsob života pomáhá chránit životní prostředí a zabraňovat globálním změnám klimatu. Je však nezbytné, aby si tento fakt uvědomili i politici, kteří určují způsob reakce společnosti na globální oteplování.
Proto Evropská vegetariánská unie, jejímž členem je i Česká vegetariánská společnost, oslovila prezidenta Evropské komise, aby vzal tento fakt na vědomí a mohl v souladu s touto znalostí jednat. Na našem webu www.vegspol.cz naleznete text dopisu Josému Manuelu Barrosovi, Prezidentovi Evropské komise .


Fotografická soutěž festivalu OtevřiOči!

Fotíte rádi zvířata? Pak máte šanci zapojit se do soutěže v rámci festivalu za práva zvířat OtevřiOči! Pošlete své fotografie emailem na adresu info@otevrioci.cz . Každý může zaslat maximálně 3 fotografie. Vítězné fotografie budou vystaveny na festivalu. Zasílejte je ve vyšším rozlišení. Uzávěrka soutěže je 12. dubna 2007.
11. – 12. květen – mezinárodní festival za práva zvířat Otevři Oči!
www.otevrioci.cz


Proběhlé akce


Přednášky VegSpol na Moravě
30. a 31. února jsme měli dvě přednášky, v Olomouci a v Přerově. V Olomouci přednášel Jan Šťastný v zaplněné kavárně – čajovně Rustico o historii vegetariánství a o veganství. Promítal se i britský dokument o veganství a proběhla delší diskuse nad zajímavými tématy.

Následující den, ve středu 31. 1., se konala další přednáška v přerovské Galerii Tattoo KO. Majitel tetovacího salonu a galerie p. Futák pro návštěvníky připravil skvělé veganské občerstvení včetně zákusků. Obě akce se velmi povedly a ještě jednou děkujeme organizátorům přednášek.

Pokud máte zájem o naše přednášky ve vašem městě, kontaktujte nás na adrese veg@vegspol.cz. Přednášíme na různá témata po celé republice.


Přehled tisku

Proběhl nominační večer Českých lvů, na kterém se také mluvilo o vegetariánství. Jako každým rokem, raut pro hosty byl vegetariánský a bezmasé bude samozřejmě i pohoštění pro návštěvníky Českého lva, který proběhne 3.3. 2007.
Mimo jiné jsme se v této souvislosti dozvěděli, že modelka Iva Kubelková je vegetariánkou. V tisku jsme se naopak dočetli, že herečka Linda Rybová již vegetariánkou není.
A bulvární i méně bulvární deníky psaly o vegetariánství a veganství v souvislosti s hubnutím, zařadily tyto životní styly mezi diety, co k tomu dodat…

Česká vegetariánská společnost
www.vegspol.cz
P.O.Box. 23
Praha 011
118 00

Časopis Vegetarián & Vegan
www.vegetarian-vegan.cz

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS