září 2007


Vážení příznivci,

zasíláme vám opět přehled novinek o práci České vegetariánské společnosti a další zajímavé informace. Zejména pozvánku na již 4. ročník Vegetariánského dne a například žádost o pomoc s výzkumem o vegetariánství v ČR. Starší přehledy naleznete na našem webu www.vegspol.cz


Již čtvrtý Vegetariánský Den!

Zveme vás na již čtvrtý ročník Vegetariánského dne. Letos opět na Toulcově dvoře v Praze, v neděli 30. září. Náš Vegetariánský den je vyvrcholením aktivit k Mezinárodnímu dni vegetariánů, který se již od roku 1977 slaví na celém světě. Letošní Mezinárodní den vegetariánů je tedy již třicátý! A navíc se letos slaví 160. výročí vzniků Britské Vegetarian Society a vzniku slova vegetarián.

Hlavní program od 13: 00.

Na co se můžete těšit? Zajímavé přednášky, letos opět zahraniční hosté, dvě hudební vystoupení (Vlasta Matoušek s rodinou, Jiří Dědeček), kurz vegetariánského a veganského vaření a mnoho dalšího.

 • Hudební vystoupení Schola Specialis Familiae – vystoupení hudebního souboru vegetariánské rodiny Matouškových, hrající středověkou hudbu na netradiční nástroje


 • Cesta do hlubin vegetariánovy duše – průzkum vegetariánského hnutí a jeho postavení v ČR, přednáška Ing. Jiří Kulhavý


 • Dějiny vegetariánství – nové objevy – přednáška Jan Šťastný, ČVS


 • Kurz vegetariánského a veganského vaření - Tomáš Popp (Svoboda zvířat) a Jana Vlasáková (bioobchod.cz)


 • Diskuse o vegetariánství a veganství, otázky, které vás zajímají


 • VIP host: Laco Ďurkovič – známý vegetariánský aktivista a nyní reportér slovenské TV Joj popovídá o vývoji a současnosti vegetariánského hnutí v ČR a na Slovensku a pustí několik ukázek svých reportáží o ochraně zvířat.


 • VIP host: Patricia Tricker – Vegan society Velká Británie – mezinárodní koordinátorka britské Vegan society představí pozici veganství v celosvětovém i evropském měřítku, jeho vývoj a současnost.


 • Vegetariánství a děti, vzdělávání a vegetariánství - přednášky a diskuse o zkušenostech a výchově dětí k vegetariánství


 • Hudební vystoupení – Jiří Dědeček – písníčkář – vegetarián.


 • Představení organizací, přednášky, diskuse, promítání filmů… • Součástí Vegetariánského dne bude jako každý rok vyhlášení prestižních ocenění Vegetarián roku, Vegetariánská restaurace roku a Vegetariánská kniha roku.

  Česká vegetariánská společnost vás srdečně zve na tuto velkou akci, kterou byste si neměli nechat ujít.
  Letos je opět vstup zdarma! Toulcův dvůr je ekologické centrum v Praze, je dobře dostupný městskou hromadnou dopravou a informace o spojení www.toulcuvdvur.cz . Oslavte s námi v neděli 1. října Mezinárodní den vegetariánů! Více informací o Vegetariánském dni najdete na našem webu a podrobný program, plán místa apod. ještě rozešleme v samostatném e-mailu.


  Přednáška v Liberci

  19. září se uskuteční v Liberci v rámci mezinárodního festivalu o Franzi Kafkovi přednáška Jana Šťastného : Kafka – vegetarián, zdravý životní styl přelomu 19.-20. století. Přednáška se koná v 19:30 v liberecké restauraci Ananda. Dozvíte se dosud nepublikované zajímavosti o historii vegetariánství a Franzi Kafkovi, na stejném místě kde obědval i on sám! Navštivte i další akce k festivalu - více na www.franzkafka.info

  Ochránci zvířat Otevírali Oči na festivalu v Mikulově

  Čeští ochránci zvířat zlomili rekord. Největší projekce filmů o ochraně zvířat i vegetariánství na světě se uskutečnila na festivalu Eurotrialog v Mikulově. Aktivisté z projektu Otevři Oči zajistili v pátek projekci z obrazovky o velikosti 12m2 umístěné na kamionu. Přes dva tisíce návštěvníků tak mělo možnost seznámit se s utrpením hospodářských zvířat i možnostmi jak jim pomoci. Více na www.otevrioci.cz .

  Druhá velká akce tohoto projektu se konala v pražském kině Blaník, přes 500 studentů a studentek jedné obchodní akademie shlédlo film Earthlings – Pozemsťané o zneužívání zvířat člověkem na maso, oblečení apod.

  Pomozte - Dotazník Vegetarián

  Obrátila se na nás studentka psychologie Jitka Medřická, která ke své diplomové práci prosí o informace od vegetariánů formou dotazníku. Dotazník je anonymní, podrobný a přispěje i k našemu přehledu o vegetariánském hnutí v ČR. Česká vegetariánská společnost již v minulosti zprostředkovala studentům dostatek podkladů k diplomovým a odborným pracem, pomozte i Vy a věnujte prosím svůj čas k vyplnění přiloženého dotazníku. Další podrobnosti přímo v úvodu dotazníku.

  Napsali jste již dříve diplomovou nebo jinou odbornou práci o vegetariánství, veganství a ochraně zvířat? Pošlete nám ji, rádi si ji přečteme a po dohodě ji zveřejníme, usnadníte tím výzkum v těchto oborech.

  Těšíme se na setkáni na Vegetariánském dni!


  Děkujeme všem členům a příznivcům za podporu a reakce na naše aktivity. Váš zájem nás těší, stejně jako návrhy, kritika i podnětné dotazy. I s vaší pomocí můžeme lépe propagovat a hájit vegetariánství a veganství ku prospěchu zvířat, lidí i životního prostředí. Pokud ještě nejste našimi členy, není právě teď nejlepší příležitost jak podpořit naše aktivity a dostávat vegetariánský časopis?

  S přáním pěkného dne

  Česká vegetariánská společnost
  www.vegspol.cz
  P.O.Box. 23
  Praha 011
  118 00

  Časopis Vegetarián & Vegan
  www.vegetarian-vegan.cz

  Reklama

  VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
  Nesmyslné antikampaně
  Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

  I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

  Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
  Naši sponzoři
  Doporučujeme !
  Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
  Nepřehlédněte
  Nabízíme

  Důvody proč
  být vegetariány
  Pravda o mase

  filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
  Reklama
  Nejčtenější články

  Neexistuji vhodna data!

  Tento web je vytvořen v phpRS