září 2006


Vážení příznivci,

během léta jsme se zúčastnili mnoha zajímavých akcí pro veřejnost, kde jsme propagovali vegetariánský a veganský životní styl. Také jsme připravovali další ročník Vegetariánského dne. Níže naleznete jak pozvánky na naše nejbližší aktivity, tak přehled naší práce.


VEGETARIÁNSKÝ DEN – Pozvánka na třetí ročník!

Vegetariánský den je vyvrcholením aktivit k Mezinárodnímu dni vegetariánů, který se již třicet let slaví na celém světě. Letos se koná v neděli 1. října v Praze na Toulcově dvoře. Jde již o třetí ročník a opět zde uvidíte mnoho zajímavých filmů a dokumentů, vyslechnete přednášky o vegetariánství, o veganství a o ochraně zvířat a o dalších tématech, s lékařem budete moci diskutovat zdravotní otázky, ochutnáte výborná jídla a budete se dobře bavit. Součástí Vegetariánského dne bude také vyhlášení prestižních ocenění Vegetarián roku, Vegetariánská restaurace roku a Vegetariánská kniha roku.
Česká vegetariánská společnost vás srdečně zve na tuto velkou akci, kterou byste si neměli nechat ujít.
Letos poprvé je vstup zdarma! Toulcův dvůr je ekologické centrum v Praze, je dobře dostupný městskou hromadnou dopravou a informace o spojení www.toulcuvdvur.cz . Oslavte s námi v neděli 1. října Mezinárodní den vegetariánů! Více informací o Vegetariánském dni najdete na našem webu a podrobný program, plán místa apod. ještě rozešleme v samostatném e-mailu.


Přehled aktivit:


Infostánky na letních festivalech

Letní festivaly jsou dobrou příležitostí jak přiblížit vegetariánský a veganský životní styl mladé generaci. Proto se snažíme účastnit hudebních festivalů na různých místech republiky. V sobotu 17. 6. jsme se s infostánkem zúčastnili festivalu Reggae Meeting pod hradem Žebrák v obci Točník nedaleko Berouna.

V sobotu 22. 7. jsme byli na hudebním festivalu FluffFest a promítali jsmezde několik dokumentů o veganstvía o právech zvířat. Pořadatelé festivalu propagují vegetariánský a veganský životní styl. na tomto festivalu tedy na rozdíl od jiných podobných akcí bylo pouze veganské jídlo.

25. - 27. 8. byl infostánek s promítáním mnoha dokumentů na festivalu Eurotrialog v Mikulově.


Mezinárodní seminář o výživě – Slovensko

Ve dnech 19. 6. 2006 - 20. 6. 2006 se Ing. Richard J. Barták CSc. zúčastnil mezinárodního semináře „Strava jako liek“, který se konal na Slovensku. Přednesl zde úvahu o vegetariánství a představil aktivity České vegetariánské společnosti. Kromě zajímavých kontaktů jsme získali i několik dalších slovenských členů.


Pozvánky:


BioDožínky Country life

V neděli 10.9. 2006 od 10 hodin se konají již třetí Biodožínky Country life. Akce se opět uskuteční na ekofarmě společnosti Country life v Nenačovicích. Již tradičně zde budeme s naším infostánkem. Tyto biodožínky jsou vždy vegetariánské, nebude vás tedy obtěžovat zápach pečených zvířat jako na některých podobných akcích. Více informací naleznete zde


Pardubice

V sobotu 16. 9. bude promítání a infostánek v Pardubicích na festivalu v klubu Ponorka. Hudební festival je zároveň benefiční akcí na podporu opuštěných koček a psů. více naleznete zde


Přednáška v Praze - Klánovicích

25. 9. bude přednáškaing. Richarda J. Bartáka CSc. o vegetariánství,a promítání dokumentů o vegetariánství v Klánovicích. Přednáška začíná v 18:30 v KC Beseda a je pořádána ve spolupráci s nadačním fondem Klánovické fórum
více zde


Přednáška v Teplicích

29. 9. přednáší Ing. Richard J. Barták CSc. od 16:30 v Domě kultury Teplice. Dům kultury Teplice, Mírové náměstí 2950 http://www.dkteplice.cz


Promítání ve Frýdku –Místku

Ve středu 4. 10. 2006 se ve Frýdku Místku v Etnorestaurantu Burfi promítají filmy o vegetariánství a bude diskuse s MUDr. Zbyňkem Luňáčkem. Promítání začíná v 18:30, Farní ul. 16.


Zajišťují se další přednášky a projekce, včetně přednáškového turné Ing. Richarda J.. Bartáka, CSc., po Jižních Čechách.


Časopis Vegetarián & Vegan

Nové číslo časopisu Vegetarián & Vegan se kvůli naší zaneprázdněnosti opozdilo. Jistě vás ale potěší, že bude mít podstatně více stran. Členům bude rozeslán ihned po doručení z tiskárny, poté bude distribuován do obchodní sítě.


Přehled tisku:

Další vegetariánské vítězství
Vegetariánský thaiboxer Jan Müller, se kterým jsme měli obsáhlý rozhovor v jarním čísle časopisu, zvítězil v dalším mezinárodním zápase. V chorvatském Splitu porazil dne 2. 9. nejprve maďarského a pak chorvatského boxera. Jan Müller je dobrým příkladem toho, že vegetariáni nemusí být slabí a hubení, jak si stále většinová společnost myslí.
více zde


Mezinárodní vegetariánský kongres

10. – 16. září se v Goa v Indii koná 37. kongres Mezinárodní vegetariánské unie. Česká vegetariánská společnost je členem této mezinárodní vegetariánské organizace. Proto jsme pro účastníky kongresu připravili pozdravný dopis. Reportáž z kongresu najdete v některém z příštích čísel našeho časopisu.
http://www.ivu.org/congress/2006


Děkujeme všem členům a příznivcům za reakce na naše aktivity. Váš zájem nás těší, stejně jako návrhy, kritika i podnětné dotazy. I s vaší pomocí můžeme lépe propagovat a hájit vegetariánství a veganství ku prospěchu zvířat, lidí i životního prostředí. Pokud ještě nejste našimi členy, není právě teď nejlepší příležitost jak podpořit naše aktivity a dostávat vegetariánský časopis?

Těšíme se na setkání s vámi na Vegetariánském dni v Praze.


S přáním pěkného dne

Ing. Richard J. Barták CSc. , MUDr. Zbyněk Luňáček, RNDr. Petr Blahut, Ing. Josef Machytka, Jan Šťastný a Rostislav Siksta.

Česká vegetariánská společnost
www.vegspol.cz
P.O.Box. 23
Praha 011
118 00

Časopis Vegetarián & Vegan
www.vegetarian-vegan.cz

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS