březen/duben 2007


Vážení členové a příznivci, zasíláme vám další přehled našich aktivit a pozvánky. Nepřehlédněte zejména pozvánku na mezinárodní filmový festival Otevři Oči!

Pozvánky:


25. 4. 2007 od 18:00 hod. se v Přerově koná beseda o veganství a vegetariánství s MUDr. Zbyňkem Luňáčkem. Akce bude v galerii a tetovacím salónu Knockout Tattoo, Dr. Skaláka č. 9, Přerov. Součástí je rovněž promítání a veganské občerstvení.

4.5. 2007 se koná vzdělávací seminář o vegetariánství a veganství na Soukromé střední škole obchodu, služeb a provozu hotelů v Jindřichově Hradci. Přednášet bude Jan Šťastný z České vegetariánské společnosti a Tomáš Popp ze Svobody zvířat.


11.-12. 5. 2007 mezinárodní filmový festival Otevři Oči v Praze!
www.otevrioci.cz

Tento velký festival o právech zvířat i vegetariánství opravdu doporučujeme navštívit. Kromě značného množství filmů vás čeká řada zajímavých přednášek a diskusí.

Vstupenky si však zajistěte včas! Od 10.4.2007 jsou již v předprodeji , a to v kinech Světozor a Aero. Cena je 100 Kč na jeden den nebo 150 Kč na oba dva dny.

Podpořte festival - zakoupením sponzorského vstupného v hodnotě 500 Kč, 1.000 Kč nebo 5.000 Kč můžete významně podpořit realizaci festivalu a jeho pokračování v dalších městech. Jako poděkování obdrží dárci dárkový balíček a v případě zájmu i potvrzení pro daňové účely. Sponzorské vstupné lze snadno objednat přes internet. http://www.goveg.cz/otevrioci/festival.jsp?section=vstupne

V kinech Světozor a Aero se již promítá festivalová upoutávka.

Hudební podklad poskytli hudebníci Irena a Vojtěch Havlovi.

Pomozte propagovat festival – plakáty, letáky a samolepky jsou již k dispozici (lze je stáhnout i na webu www.otevrioci.cz) a je možné je vyzvednout na různých místech. Hodí se k vyvěšení do škol, klubů, čajoven apod.

Propagační materiály lze vyzvednout na následujících místech:

- v infocentru Svobody zvířat, Mozartova 6, Praha 5, a to od 16.4.2007 vždy v pondělí a ve čtvrtek od 16:00 do 19:00 hod.
http://www.svobodazvirat.cz/icsz.htm

- 23. 4. má v Lucerna Music Baru koncert americká kapela aktivní v ochraně zvířat Rise Against
http://www.riseagainst.com/
Zde si také v případě zájmu budete moct vyzvednout materiály k propagaci festivalu za práva zvířat Otevři oči! (plakáty, letáky, samolepky)
http://www.lmb.cz/

- 24.4. pořádá Svoboda zvířat happening na podporu Mezinárodního týdne laboratorních zvířat. Od 12:00 do 19:00 hod. bude mít SZ na náměstí Míru infostánek a od 19:00 do 21:00 hod. se zde budou promítat dokumenty o pokusech na zvířatech. Od 16:00 hod bude v kině Světozor panelová diskuse na téma pokusy na zvířatech.

- 25.4. od 14:00 hod. bude demonstrace proti pokusům na zvířatech před Ministerstvem průmyslu a obchodu (Na Františku 32, Praha 1).

Fotografická soutěž!
Uzávěrka soutěže o nejlepší fotografie zvířat je prodloužena do konce dubna. Fotíte rádi zvířata? Pak máte šanci zapojit se do soutěže v rámci festivalu za práva zvířat OtevřiOči! Pošlete své fotografie e-mailem na adresu info@otevrioci.cz . Vítězné fotografie budou vystaveny na festivalu. Zasílejte je ve vyšším rozlišení.


Proběhlé akce:

9.-11.3.2007 proběhla již čtvrtá Ekovýchovná víkendovka.
Pořádala ji Svoboda zvířat, Základní článek Hnutí Brontosaurus Campanula Barbata Jeseníky a Otevrioci.cz. Kromě práce pro CHKO Kokořínsko se zde promítaly filmy a diskutovalo se o problematice chovu tzv. hospodářských zvířat, vegetariánství, veganství, pokusech na zvířatech a dalších tématech ochrany zvířat. Přednášel zde i Jan Šťastný z České vegetariánské společnosti.

Vegetariánský večer v Olomouci
21. února se ve škole Caritas v Olomouci uskutečnil Vegetariánský večer, který připravili studenti této školy. Přednášel zde mistr světa v thajském boxu Jan Müller o vegetariánství a sportu, Petr Schmied o zdravotních otázkách vegetariánství a za Českou vegetariánskou společnost Jan Šťastný. Studenti i vyučující krátce představili své důvody pro vegetariánství a promítl se film Vykořisťování země o souvislosti stravování a poškozování životního prostředí. Po skončení bylo připraveno občerstvení – opravdu pestrá nabídka různých vegetariánských a veganských specialit. Na velmi podařený Vegetariánský večer se přišlo podívat přes 200 návštěvníků.

Česká vegetariánská společnost
www.vegspol.cz
P.O.Box. 23
Praha 011
118 00

Časopis Vegetarián & Vegan
www.vegetarian-vegan.cz

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS