únor 2006


Vážení příznivci,
zasíláme vám opět přehled novinek a informací o práci České vegetariánské společnosti. Starší přehledy naleznete na našem webu www.vegspol.cz


Přednášky v Praze

30. ledna přednášel Jan Šťastný v Praze v Info Café na Letné o historii vegetariánství, veganství a ochrany zvířat. O přednášku byl velký zájem, přišlo přes 30 návštěvníků a opět jsme zaplnili celou kavárnu.

Díky vstřícnosti provozovatelů zde budeme mít ještě několik přednášek na různá témata.

Další z přednášek bude o veganství, jehož propagaci zatím není věnována velká pozornost. Přednáška bude spojena s promítáním britského dokumentu o veganství a uskuteční se buď koncem února nebo začátkem března. Dostanete emailem včas informace.

Plánovaná přednáška v Plzni musela být odložena, její pořadatelé totiž vyřizují práva k promítnutí filmového dokumentu Super Size Me (viz níže), naše přednáška s promítáním tam tedy bude zřejmě v březnu.

Neděje se u vás nic zajímavého a chcete přednášku a promítání i ve vašem městě? Ozvěte se nám. Přednášíme na různá témata po celé republice, napište nám.


Filmy o vegetariánství a veganství

Již delší dobu nabízíme dva filmové dokumenty o vegetariánství a veganství na CD - Důvody proč být vegetariány a Pravda o mase. Můžete si je objednat nebo koupit na našich akcích. Protože je o ně velký zájem, připravujeme nyní i otitulkování několika nových filmů o vegetariánství a veganství, které jinde neuvidíte.

CD s dokumenty Pravda o mase a Důvody proč být vegetariány můžete objednat zde: http://www.vegspol.cz/showpage.php?name=filmypeta1


Super Size Me – filmový dokument o fast food v českých kinech

Po několika letech se konečně do oficiální české distribuce dostal dokument Super Size Me o vlivu fastfood na zdraví. Dokument zde byl zatím uveden jen na několika festivalech, nyní jej možná uvidíte i ve vašem kině. My jsme o něm informovali již v loňském roce recenzí i rozhovorem s jednou z aktérek (V&V č. 2/2005). Nenechte si ujít vtipný pohled do světa rychlého občerstvení a obezity. V dokumentu se objeví i několik významných propagátorů veganství a vegetariánství.
www.supersizeme.cz


Vegetarián & Vegan 1/2006

Na co se v dalším čísle časopis Vegetarián & Vegan můžete těšit ? Samozřejmě zde budou opět zajímavé články, odborné informace, recenze na nové knihy, recepty na výborná jídla, vegetariánské inzeráty a seznamka, přehled novinek… A stejně jako minule budeme bořit jeden z mýtů o vegetariánství – že prý jsou vegetariáni slabí a neschopní fyzické aktivity. A nasadíme na to těžkou váhu – dozvíte se v rozhovoru proč je mistr světa v thajském boxu vegetariánem, zjistíte, že nový mistr světa v kulturistice je vegan a jak jsou tyto životní styly zastoupené mezi vrcholovými sportovci a samozřejmě si přečtete i o historii vegetariánských sportovců. Členům bude časopis doručen poštou, ostatní si jej mohou koupit v obchodech se zdravou výživou a vegetariánských restauracích.


Přehled tisku

Časopis 100+1 ve svém 3. letošním čísle píše o veganství. I když článku lze jistě mnoho vytknout, je dobře, že se média vegetariánství a veganství věnují stále častěji a není to vždy jen v úplně negativním smyslu. Článek naleznete zde: http://stoplusjedna.newtonit.cz/stare/200603/so03a10a.asp


Ochrana zvířat

Velmi úspěšná je současná kampaň organizace Svoboda zvířat proti kožešinám. Plakáty můžete spatřit nejen na ulicích, ale díky šikovnému reklamnímu marketingu i ve stovkách kadeřnictví a ve formě pohlednic Boomerang i v restauracích a barech.

V sobotu 11.2. pak bude této kampani a kožešinovým chovům věnován celý pořad Chcete mě na ČT1, od 10:00. Více na www.svobodazvirat.cz

Ochránci hospodářských zvířat mají nové benefiční hudební CD s 23 skladbami kapel podporujících práva zvířat. CD si můžete objednat u OHZ nebo www.ragedis.net Výtěžek z prodeje CD je věnován na náročnou práci OHZ. Velmi zajímavé je také filmové CD Zvířata nejsou zboží o podmínkách hospodářských zvířat v ČR. www.ohz.cz


Děkujeme všem členům a příznivcům za podporu v naší náročné práci. Aktivně propagujeme a hájíme vegetariánství a veganství ku prospěchu zvířat, lidí i životního prostředí.

S přáním pěkného dne

Ing. Richard J. Barták CSc. , MUDr. Zbyněk Luňáček, RNDr. Petr Blahut, Ing. Josef Machytka, Jan Šťastný a Rostislav Siksta.

Česká vegetariánská společnost
www.vegspol.cz
www.vegetarian-vegan.cz
P.O.Box. 23
Praha 011
118 00

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS