leden 2007


Vážení členové a příznivci,

zasíláme vám další přehled našich aktivit a pozvánky.

Časopis Vegetarián & Vegan by měli mít již všichni členové; pokud vám nedorazil, dejte nám, prosím, vědět. Je také v prodeji v některých obchodech se zdravou výživou a ve vegetariánských restauracích. Velmi nás těší vaše pozitivní ohlasy na časopis. Budeme se snažit, aby se vám líbila i další čísla.


Pozvánka:


Přednášky VegSpol na Moravě

V úterý 30. 1. od 18.00 hod. bude v Olomouci přednáška Jana Šťastného o vegetariánství a veganství v Cafe Rustico (Ostravská 31) spojená s diskusí a promítáním.

A ve středu 31. 1. se od 17.30 hod. v Galerii Tattoo KO v Přerově (ul. Dr. Skaláka 9) uskuteční další přednáška a promítání.


Nová kampaň Svobody zvířat
Kožešiny nejsou cool!

I letošní zimu pro Svobodu zvířat připravila reklamní agentura PUBLICIS sérii plakátů upozorňujících na odvrácenou stranu kožešinové módy.
Vytiskli plnobarevné plakáty ve formátu A2 ve třech variantách. Vždy se jedná o motiv ženy, která musí kvůli svému kožichu zabít několik králíčků (viz http://www.svobodazvirat.cz/obetimody06.htm). Tento motiv doplňuje loňskou kampaň Fashion Victims. Aby mohli účelně čelit značnému tlaku módního průmyslu, potřebují vaši pomoc. Pište si jim o plakáty a umísťujte je do škol, knihoven, klubů a na další veřejná místa. Jsou schopni vám je doručit zdarma, ale přivítají příspěvek na poštovné. Pokud si přejete plakáty zaslat, napište email na adresu verejnost@svobodazvirat.cz, specifikujte množství a nezapomeňte uvést svoji poštovní adresu. Za vaši podporu předem děkujeme.

Obrana velryb Organizace Sea Shepherd (s jejímž zakladatelem Paulem Watsonem je rozhovor v nejnovějším čísle našeho časopisu) vyplula v minulých dnech bránit velryby před japonskými velrybáři. Až do dubna bude hlídkovat v oblastech lovu a aktivně bránit zabíjení těchto krásných savců.


11. – 12. květen – mezinárodní festival za práva zvířat Otevři Oči!

Mezinárodní filmový festival Otevři Oči! je zaměřen na oblast práv a ochrany zvířat. Jde o první takový festival nejen v ČR ale i v Evropě. Chce výrazně přispět k rozšíření znalostí návštěvníků a k mediálnímu zájmu o tato témata.

Festival Otevři Oči! má přiblížit veřejnosti moderní koncepty ochrany zvířat a nejnovější vývoj a názory v oblasti práv zvířat. Tato problematika se ve světě v posledních letech vyvíjí velmi rychlým tempem a v ČR není zatím dostatečně známa. Stejně tak došlo ve filmové tvorbě k významnému přelomu, neboť práva zvířat se dostávají do většího zájmu dokumentaristů. Tak bylo natočeno množství velmi kvalitních filmů, které zvítězily v různých mezinárodních festivalech a z nichž některé jsou i v nominacích na Oscary, avšak v ČR nejsou v běžné distribuci.
Součástí festivalu budou ovšem nejen filmové dokumenty, ale i přednášky a diskuse s odborníky, soutěž, výstava i další kulturní program. Přednášky a diskuse umožní výměnu názorů a aktivní zapojení návštěvníků. V oblasti ochrany zvířat existují i kontroverzní oblasti a lze tedy očekávat širší diskusi. Díky spolupráci s médii a snahou o nominaci některých filmů do další distribuce v kinech, bude výsledek celého projektu ještě výraznější.
Festival je součástí dlouhodobého projektu Otevři oči! Po skončení festivalu bude pokračovat projekce vítězných snímků v dalších městech a na vybraných hudebních festivalech. Součástí budou i přednášky a diskuse na dané téma.
www.otevrioci.cz


Děkujeme všem členům a příznivcům za reakce na naše aktivity. Váš zájem nás těší, stejně jako návrhy, kritika i podnětné dotazy. I s vaší pomocí můžeme lépe propagovat a hájit vegetariánství a veganství ku prospěchu zvířat, lidí i životního prostředí. Pokud ještě nejste našimi členy, není právě teď nejlepší příležitost jak podpořit naše aktivity a dostávat vegetariánský časopis?

Česká vegetariánská společnost
www.vegspol.cz
P.O.Box. 23
Praha 011
118 00

Časopis Vegetarián & Vegan
www.vegetarian-vegan.cz

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS