V českých buřtech už nebude muset být maso?

Zdravotní otázky
Podle článku v Hospodářských novinách čeští výrobci potravin požadují po Ministerstvu zemědělství, aby zrušilo tzv. masnou vyhlášku, která např. nařizuje, aby v uzeninách byl aspoň minimální obsah masa.

Přitom tato vyhláška vznikla před několika lety právě na naléhání českých uzenářů, kteří odmítali „buřty z mouky a škrobu“. Nyní ale tito výrobci upozorňují, že dovozci tuto vyhlášku dodržovat nemusí a i díky tomu je jejich zboží levnější.

Znamená to, že v dovážených „uzeninách“ už žádné maso není?

Dalo by se to tak vyložit. V minulých letech se objevilo už několik zpráv, že mnohé uzeniny obsahují pouze lůj a žádné maso, zato velké množství sojové mouky. Tato zpráva to zřejmě potvrzuje.

Dále článek upozorňuje, že v potravinách se objevuje stále více laciných náhražkových surovin s množstvím „éček“. Nicméně zákazníkům to zřejmě nevadí, protože jediné, co je opravdu zajímá, je nízká cena. Fakt, že konzumují potraviny podřadné kvality, jim zřejmě nevadí...

[Akt. známka: 0,08 / Počet hlasů: 13] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 26. 07. 2007 | 18502 přečtení | Počet komentářů: 1195 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS