V&V č.2 - Co děláme pro vegetariánství

Časopis Vegetarián-Vegan
Některé z našich aktivit v uplynulém období.

- Na konci února jsme zpracovali reakci na informace v tisku o údajné škodlivosti vegetarián-ství a rozeslali ji do médií.
- 3.března přednášel o vegetariánství a ve-ganství Ing. Richard J. Barták CSc. v České Třebové a součástí přednášky bylo i promítání dokumentu Pravda o mase.
- 2. dubna přednášel o veganství Josef Machytka v Českých Budějovicích na setkání zorganizovaném organizací Svoboda zvířat a promítl zde naše filmové dokumenty.
- 5. dubna měl MUDr. Zbyněk Luňáček článek o vegetariánství v Lidových novinách. Byla zde skoro celá strana věnovaná masu a jeho článek tak byl užitečnou obranou bezmasého stravování, navíc v jednom z nejčtenějších deníků.
- V dubnu se v Brně konal festival Všechny barvy duhy a 9. duben byl věnován vegetariánství. My jsme zde představili filmové dokumenty Pravda o mase a Důvody proč být vegetariány. Jan Šťastný zde měl přednášku na téma 2500 let vegetariánství.
- 21. dubna jsme byli s infostánkem na benefičním koncertě pro organizaci Svoboda zvířat.
- 29 .dubna se Ing. Richard J. Barták zúčastnil akce Ropák roku a ve svém příspěvku neopomenul zmínit pozitivní vliv vegetariánství na životní prostředí.
- Jan Šťastný přednášel 28. května o historii vegetariánství na setkání Ochránců hospodářských zvířat a také tlumočil z němčiny přednášku Fridricha Landy o výuce o ochraně zvířat v Rakousku.
- Jan Šťastný přednášel 17. června v Praze na mezinárodní konferenci Duchovní revoluce v srdci Evropy, věnované 110. výročí narození českého humanisty Přemysla Pittera. Přemysl Pitter byl jedním z hlavních propagátorů vegetariánství v meziválečném Československu. Jan Šťastný se proto zaměřil na Přemysla Pittera jako vegetariána a ochránce zvířat.
- 21. června přednášel Ing. Richard Barták o vegetariánství v Děčíně. Přednášku zorganizoval Vegetariánský klub Děčín a o této severočeské organizaci budeme informovat v příštím čísle.
- 2. 7. se Ing. Richard J. Barták účastnil hned tří pořadů v České televizi. Kritizoval podmínky chovů zvířat, zabíjení pro potravu a představil Českou vegetariánskou společnost.
- 16.7. jsme se zúčastnili hudebního festivalu Fluff Fest a představili nové materiály propagující vegetariánství.
- 23. čevence se zúčastnil Richard J. Barták " Kozího mejdanu", hudebního festivalu v Milkovicích v Českém ráji, informoval přítomné o vvegetariánství a České vegetariánské společnosti.
- 19. srpna proběhla v Jižních Čechách veganská párty a setkání aktivistů ČVS


Česká vegetariánská společnost je nezisková organizace sdružující vegetariány a vegany a propagující tyto styly života. Založili ji dlouholetí vegetariáni a vegani, z nichž mnozí šíří vegetariánství již desítky let.

Důvodem jejího vzniku byla snaha o vytvoření čistě vegetariánské organizace, která bude propagovat vegetariánství a zastupovat a sdružovat české vegetariány a vegany doma i v zahraničí. Taková společnost totiž dosud v České republice chyběla - ostatní organizace věnující se nějakým způsobem otázkám vegetariánství či výživy obecně, buď propagují vegetariánství pouze jako součást jiných svých aktivit anebo dokonce - byť v malé míře -připouštějí konzumaci masa. Proti tomu Česká vegetariánská společnost chce propagovat vegetariánství jako životní styl zcela odmítající potravu získanou z usmrcených zvířat.

Česká vegetariánská společnost pořádá přednášky, prezentace a infostánky, radí vegetariánům a zájemcům o vegetariánství, informuje veřejnost a média, spolupracuje se zahraničními organizacemi. Pořádá také každoročně Vegetariánský den, velké setkání pro členy i veřejnost s přednáškami, ochutnávkami i vyhlášením prestižních ocenění jako je Vegetarián roku či Vegetariánská kniha roku.

Členem se může stát každý, kdo zašle vyplněnou přihlášku. Chcete-li nás podpořit i jinak, kontaktujte nás na naší adrese.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 04. 01. 2007 | 14325 přečtení | Počet komentářů: 1033 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS