Nechte si zasílat novinky emailem, registrační formulář je vlevo na hlavní stránce.

 

Milí příznivci a členové,

 

 zasíláme Vám přehled novinek -  o novém TV pořadu o vegetariánství, o našich přednáškách a o možnosti objednání nových samolepek.

 

 TV pořad o vegetariánství

 

MUDr. Zbyněk Luňáček hovořil v TV pořadu Pod pokličkou na ČT1, který byl věnován vegetariánskému stravování dětí. Celkové vyznění pořadu bylo pozitivní, což je zejména u vegetariánského stravování dětí méně časté, vzpomeňte si na jiné reportáže a články za poslední rok. Dobrý výsledek trochu rušily některé  celebrity", jejichž názory můžete posoudit sami.

Pořad je dostupný také online na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1092592063-pod-poklickou

 

 Zahraniční spolupráce a kongres ve Vídni

 

V časopise Anima, který vydává Rakouská vegetariánská společnost, vyšel článek Mgr. Jana Šťastného o Franzi Kafkovi a vegetariánství.

 Jan Šťastný byl také hostem na Tierrechtskongress 2008,  kongresu na ochranu zvířat, který proběhl v prosinci ve Vídni. Jeho přednáška byla věnována historii ochrany zvířat a vegetariánství v Česku. Kongresu se účastnily stovky návštěvníků a nejvýznamnější organizace na ochranu zvířat a z oblasti vegetariánství a veganství. Veganství také byla věnována zhruba čtvrtina přednášek. Podařilo se nám navázat užitečné kontakty pro další spolupráci.

 

 Přednáška v Karlových Varech

 

1.10. uspořádali studenti ze Střední pedagogické školy, gymnázia a Vyšší odborné školy Karlovy Vary Vegetariánský den. Jako přednášející byl pozván Mgr. Jan Šťastný z České vegetariánské společnosti, který zde vystoupil s přednáškou o vegetariánství a veganství a ochraně zvířat.

Poté byly promítány některé dokumenty o ochraně zvířat, úspěšný film Království míru a filmy otevrioci.cz. Celý Vegetariánský den byl výborně připraven, kromě množství studentů všech tří škol dorazili i někteří pedagogové.

Součástí akce byla i lákavá ochutnávka veganských jídel a nabídka materiálů otevrioci.cz a dalších skupin. Fotografie naleznete na našem webu www.vegspol.cz

 

 Nové samolepky!

 

Máme nyní mnoho nových i starších typů samolepek, které si můžete prohlédnout na našem webu. Našim členům můžeme zdarma zaslat větší množství samolepek s prasátkem (Nechci být řízek), zvířátky (Nedělejte si ze žaludku

hřbitov) a  Daruj krev, zachráníš život - Buď vegetarián, zachráníš jich stovky, do předmětu mailu uveďte "samolepky".

 

 V souvislosti s tím upozorňujeme členy, že pro placení členských příspěvků na letošní rok již je nutné použít nový kód banky 5500 - (Ebanka byla

koupena Raiffeisen Bank a původní kód 2400 tedy již nelze použít ). Číslo účtu zůstává stejné.

 

 S přáním pěkného dne

 

Česká vegetariánská společnost

www.vegspol.cz

P.O.Box. 23

Praha 011

118 00

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS