Co je Česká vegetariánská společnost

Česká vegetariánská společnost
Česká vegetariánská společnost je nezisková organizace sdružující vegetariány a vegany a lidi propagující tyto styly života. Založili ji dlouholetí vegetariáni a vegani, z nichž mnozí propagují vegetariánství desítky let. Důvodem jejího vzniku je snaha o vytvoření čistě vegetariánské organizace, která bude propagovat vegetariánství a zastupovat a sdružovat české vegetariány a vegany doma i v zahraničí.

Taková společnost totiž dosud v České republice chyběla - ostatní organizace, věnující se nějakým způsobem otázkám vegetariánství či výživy obecně, buď propagují vegetariánství pouze jako součást jiných svých aktivit anebo dokonce – byť v malé míře - připouštějí konzumaci masa. Proti tomu ČVS chce propagovat vegetariánství jako životní styl zcela odmítající potravu získanou z usmrcených zvířat.

Česká vegetariánská společnost připravuje přednášky, prezentace a infostánky, radí vegetariánům i zájemcům o vegetariánství, informuje veřejnost a média o vegetariánství, vydává časopis Vegetarián & Vegan, hájí zájmy vegetariánů a veganů. Spolupracuje se zahraničními vegetariánskými organizacemi a má rozsáhlý archiv k historii českého vegetariánství.

Pořádá také každoročně Vegetariánský den, velké setkání pro vegetariány a veřejnost s přednáškami, ochutnávkami a vyhlášením prestižních ocenění Vegetarián roku a Vegetariánská kniha roku.

Chcete-li podpořit naši činnost či se stát členem, kontaktujte nás.

Staňte se členy.

[Akt. známka: 0,14 / Počet hlasů: 184] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 30. 08. 2005 | 79081 přečtení | Počet komentářů: 34388 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS