Veganský potlach v Americe

Novinky IVU
Bostonská vegetariánská společnost (BVS) uspořádala svůj letošní výroční veganský potlach (=indiánská oslava spojená s hostinou) v neděli 15.7.2007 v indickém duchovním centru Peace Abbey v Sherbornu. Hosté si zde užili více než 200 různých veganských jídel – byla vystavena k ochutnání na stolech venku i uvnitř.

„Tento potlach je největší veganskou slavností na Zemi,“ řekl nám člen BVS Mark Oliver, který se účastní podobných akcí i ve světě.

„Díky němu se zde lidé sešli v duchu míru a soucítění lidí se zvířaty. Vyzvali jsme členy, aby přivedli i své přátele, jež nejsou vegani, aby se podívali, kolik jídel lze připravit bez zvířecích produktů“ řekla presidentka společnosti, paní Evelyn Kimber.

Návštěvníci, mezi nimiž nechyběli rodiny s dětmi, si mohli užít vynikajících veganských specialit z celého světa, připravených opravdu bez jakýchkoliv živočišných surovin. Kdo s sebou přinesl nějakou vlastní veganskou specialitu pro ostatní, měl vstup na akci zdarma.

Součástí akce byly i přednášky o veganské stravě, vystoupil zde např. Will Tuttle, hudebník a autor knihy „Strava pro světový mír“. Na říjen chystá BVS již 12. festival vegetariánských jídel.zdroj: http://www.townonline.com/

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 17. 07. 2007 | 19899 přečtení | Počet komentářů: 2390 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS