NOVÉ KNIHY - TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY

Vegetariánství v ČR

     Blíží se vánoční svátky, čas voňavých perníčků, blikajících svíček a rozzářených dětských očí. Bohužel i čas přejídání a krutého vraždění ryb a jiných zvířat. Je na každém z nás, jak tyto svátky klidu, míru a lásky oslavíme.Vegetariáni, vegani, někteří ekologové a další příznivci soucitného životního stylu zajisté prožijí Vánoce bez zavražděného kapra či prasete nebo drůbeže a většina z nich  bude chtít obdarovat své blízké hezkými a praktickými dárky.

 

Ani dlouholetí vegani asi ještě neviděli zlaté prasátko, ale knihu pod stromečkem, jistě uvidí rád každý. Zvláště v naší elektronické době, v době internetu, kdy zejména na dětech je absence knih velmi poznat, zvláště při každém jejich písemném projevu...

 

Přinesli jsme Vám proto několik tipů na nové knihy,  pro inspiraci k nakupování vánočních dárků, abyste pod stromeček darovali nejenom radost, ale i něco víc...

 

 

 

PRŮVODCE (začínajícího) VEGETARIÁNA

 

Vesanto Melinová a Brenda Davisová

 

Kompletní průvodce zdravou vegetariánskou stravou – pro různé věkové skupiny, prevence onemocnění, recepty

2003

Přeložila Ing. Andrea Komínková, 2008

Vydala Ing. Andrea Komínková

Odborná spolupráce: MUDr. Zbyněk Luňáček

 

     Poprvé v českém jazyce vychází Průvodce vegetariána  -  obsáhlá komplexní kniha o 430 stranách Vás odborně a zároveň srozumitelně provede zdravou vegetariánskou stravou.

Od kapitol – Proč být vegetarián, se dostanete do zákoutí minerálů, vitamínů, proberete si správnou vegetariánskou potravní pyramidu, dozvíte se, jak se stravovat i v jiných životních obdobích ( těhotenství, dětství apod.), kniha poradí při nákupech potravin i při „tradičních“ problémech v nevegetariánském světě – kde vše vyřešíte vegetariánskou diplomacií a  dotýká se samozřejmě i známého vitamínu B12. Průvodce obsahuje také množství zajímavých tabulek, grafů a zajisté množství nezanedbatelných rad a receptů.

Doporučujeme nejenom „začínajícím“ vegetariánům a veganům, ale i skalním příznivcům tohoto stravování. Určitě se dozvíte spoustu nových věcí.

Je to publikace, která na našich „vegepultech“ s knihami velmi chyběla.

 

Cena: 350 – 399,- Kč

Najdete ji jak v knihkupectvích, tak i  na internetu

PRUVODCE

 

Pokud byste chtěli vědět více o aditivech a neveganských složkách v potravě i jinde, kupte  si úspěšnou kapesní příručku Hřbitov na talíři.

 

 

 

O VEGETARISMU

 

1884

Emanuel Salomon z Friedbergu – Mírohorský

 

Nové vydání brožury, 2009

Doslov: JUDr. Jan Šťastný

 

Salomon z Friedbergu byl jedním z prvních propagátorů vegetariánství a bojovníků za práva zvířat a proti vivisekci v Českých zemích.

 

Tento zajímavý historický text, který vznikl před více než stodvaceti lety, ukazuje současnému čtenáři, že život bez masa není módním výstřelkem posledních let, ale že zde má dlouhou tradici.

Z  Friedbergovy knihy je také zřejmé, že vegetariáni jsou ve svých názorech stále konzistentní a jejich argumenty neztratily po tolika letech na aktuálnosti.

Původní brožura Mírohorského dnes není již k sehnání, proto přijde nové vydání jistě vhod nejenom vegetariánům. Je doplněno informacemi o životě autora – svobodného pána z Friedbergu a také o několik fotografií.

Vřele doporučujeme!

 

Cena: 129,- Kč

Nakoupíte:  vegeknihy@seznam.cz

E-shop, Svoboda zvířat, o.s.

O VEGETARISMU

 

 

 

KYTICE, Z BAJEK, POHÁDEK A POVĚSTÍ VEGETARIÁNSKÝCH

 

První české vegetariánské horrory

 

Ing. Eva Linhartová, Ing. Richard J. Barták, CSc.

2009

 

     Originální povídková kniha českých autorů inspirovaná Karlem J. Erbenem je určena všem, kdo mají rádi napětí a humor, zejména ten černý.

V jednotlivých samostatných kapitolách – kvítky vité do Kytice – docházejí ponaučení různí trapiči a zabijáci zvířat – přečasto bývají potrestání za bezpráví, které napáchali, velmi tvrdě.

 

Co udělají děti, když jim babička upeče k večeři oblíbeného králíčka? Co se stane, když si rybáři políčí na siláka sumce Adama? A jak si poradí žabák Kuňk, kterému zničí životní prostředí výstavba sídliště? Jak skončí princ - kapřík Vašík, který je zachráněn z brutálního výlovu ryb určených na Vánoce?

Kniha je vtipně ilustrována karikaturistou Vladimírem Kubou a udělá radost každému zarytému příznivci vegetariánství.

 

Cena: 129,- Kč

Nakoupíte: vegekytice@seznam.cz

Knihkupectví Hledající – Jan Jelínek, Praha

E-shop, Svoboda zvířat o.s.

Kytice

 

 

 

ELIŠKA A KORÁLNÍČCI

Nela Boudová

 

 

Kniha pro děti není sice již nová, přesto si Vám dovolujeme tuto zdařilou prvotinu úspěšné herečky Nely Boudové připomenout, jako vhodný dárek pro děti Vaše i cizí.

 

Malá svérázná holčička Eliška prožívá svá dětská dobrodružství i obyčejné okamžiky života jako ostatní děti, jen na krku nosí malé červené korálky – Korálníčky, kteří ji chrání před každým nebezpečím.

Eliška má nejenom maminku a babičku s dědou, ale také hodného strýčka – vegetariána, který se postará o nejednu veselou příhodu. Hrdinka příběhu - Eliška, díky svým „Korálníčkům“ a lásce ke zvířátkům dostane živý dárek – papouška a protože není sobecká, dělá vše pro to, aby byl u ní papoušek co nejvíce spokojený. Prosadit však zakoupení papoušice, zdá se úkolem přetěžkým... Jak si s ním Eliška poradí, dočtete se v této půvabné a jemně vtipné knize, kterou seženete v knihkupectvích.

 

Doporučujeme nejen dětem.

 

Cena: 119 – 199,- Kč, v nabídce je také jako CD

Zakoupíte v knihkupectvích a  internetu

eliška a korálníčci

 

Kdybyste hledali další knihu pro děti s vegetariánskou tématikou – zkuste se poohlédnout po knize Andělé zvířat.

 

 

 

 

Známé i neznámé filmy, které potěší děti i vegetariánovu duši: Šarlotina pavučinka, Lovecká sezona, Pan Včelka, Za Plotem, Madagaskar, Příběh žraloka, Hledá se Nemo...

 

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE BEZ KRUTOSTI


[Akt. známka: 0,13 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 07. 12. 2009 | 16345 přečtení | Počet komentářů: 3565 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS