Akty násilí proti zvířatům jsou už dlouhou dobu označovány za příznak psychopatologické poruchy osobnosti a toto násilí se u daného jedince často neomezí jen na zvířata. (Zdroj: Peta)
„Každý, kdo si zvykl považovat životy jiných živých tvorů za bezcenné, může snadno začít považovat i životy jiných lidí za bezcenné,“ napsal kdysi humanista Albert Schweitzer.
„Vrahové často v dětství týrají a zabíjejí zvířata,“ dodává Robert K. Resler, který se podílel na vypracování psychologických profilů masových vrahů pro americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI).
Díky vědeckým studiím se nyní podařilo přesvědčit sociology, zákonodárce a soudy, že akty násilí proti zvířatům si zaslouží naši pozornost. Mohou být první známkou násilnické patologie osobnosti, která se může obrátit i proti lidem.
FBI si ověřila, že mnozí násilníci a vrazi v minulosti týrali nebo zabíjeli zvířata. Provedené studie dokázaly, že lidé, kteří týrali psy a kočky, projevovali také vysoký stupeň agresivity proti ostatním lidem.
Avšak nemůžeme se ubránit dojmu, že tyto studie „objevily dávno objevené“. Mnohé významné osobnosti světových dějin, které se staly vegetariány, se na této pravdě shodují již po tisíciletí. Pythagoras, DaVinci, G.B.Shaw, L.N.Tolstoj – ti a mnozí další opakovaně varovali, že dokud budou lidé vraždit zvířata kvůli své obživě, budou se vraždit i mezi sebou…
Více si o tomto tématu přečtete v některém z dalších čísel časopisu Vegetarián – Vegan. Přivítali bychom i vaše názory a postřehy, příspěvky rádi uveřejníme v časopise či na webu.
| Autor: administrator |
Vydáno dne 11. 06. 2007 | 19544 přečtení |
Počet komentářů: 3639 |
Přidat komentář |