Mars mění plány – nepoužije v tyčinkách živočišné sýřidlo

Aktivity zahraničních organizací
Firma Masterfoods, vyrábějící známé tyčinky Mars, Milky Way, Bounty, Snickers, Galaxy a Twix ustoupila - na nátlak britských vegetariánů - od plánů použít při jejich výrobě živočišné sýřidlo rennet (komplex enzymů získávaný ze žaludků zabitých telat).

O plánech firmy informovala britská Vegetariánská společnost. Vyjádřila zároveň politování nad tím, že v době, kdy stále více lidí přechází na vegetariánskou stravu, se chystá výrobce učinit takový krok zpět. Podle britských vegetariánů to bylo velmi nešťastné rozhodnutí, neboť tyto tyčinky jsou velmi oblíbené obzvláště mezi mladými a ti budou novým složením nepochybně šokování.

V neděli 20.5. oznámila Fiona Dawson, ředitelka divize Mars ve Velké Británii, že firma svého rozhodnutí lituje a od svých plánů ustupuje. Vegetariánům se omluvila za to, že firma nedocenila dopad tohoto rozhodnutí a ujistila je, že výrobky budou v blízké budoucnosti opět vhodné pro vegetariány.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 21. 05. 2007 | 29329 přečtení | Počet komentářů: 1796 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS