Národní vegetariánský týden v Británii

Aktivity zahraničních organizací
Ve Velké Británii bude v pondělí 21.5.2007 zahájen již 15. Národní vegetariánský týden. Tuto vpravdě celonárodní akci pořádá britská Vegetariánská společnost a v letošním roce ji sponzoruje firma Cauldron Foods – výrobce vegetariánských i konvenčních biopotravin.

Po celé Británii se v tomto týdnu uskuteční řada akcí, jejichž cílem je podle organizátorů „pomoci oslavit vegetariánství, propagovat jeho široký pozitivní přínos a vyvolat odezvy a diskuse v médiích“.

Ve Velké Británii se hlásí k vegetariánství 7 až 8% obyvatel a vysoké procento dalších udává, že ve své stravě upřednostňují bezmasá jídla. Proto zde najdete veliké množství vegetariánských i veganských restaurací.

Být vegetariánem je ve Velké Británii něco natolik běžného, že se tam dokonce ani nastávající maminky nemusí obávat, že by jim bylo vyhrožováno, že „být vegetariánskou v těhotenství je totéž jako pít alkohol a kouřit cigarety“ – jak se to bohužel stále děje u nás.

15. Národní vegetariánský týden ve Velké Británii


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 20. 05. 2007 | 10304 přečtení | Počet komentářů: 843 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS