Týden vegetariánství v Polsku zahájen "prodejem psího masa"

Aktivity zahraničních organizací
Polská organizace Viva! připravila na celkem 122 místech po celém Polsku celonárodní týdenní kampaň za bezmasou výživu.

Chce tak upozornit na fakt, že z etického a morálního hlediska není jedno, co lidé jedí, navíc některé americké studie ukazují, že volba rostlinné výživy může dokonce pomoci zmírnit hrozbu globálního oteplování.

V rámci této kampaně aktivisté nabízejí i "psí maso za výhodnou cenu" - tento happening mohli zažít na vlastní kůži i obyvatelé Prahy před Vánocemi v r. 2005. Ve Varšavě je "stánek s psím masem" u stanice metra Centrum. Viva! tak chce lidi nutit k zamyšlení, proč dělí zvířata na ty k milování a ty k jídlu.

"V polských řeznictvích se ročně zabije okolo 470 milionů zvířat. To znamená, že každý den více než milion zvířat přijde lidskou rukou o to nejcennější, život. To je více než 50.000 během hodiny, 1000 každou minutu," informují organizátoři akce Týden vegetariánství.

Akci doprovázejí koncerty, přednášky, výstavy, darování krve, závody ve vaření, projekce filmů, kurzy vaření vegetariánského jídla či pikniky. Podle průzkumu společnosti GUS se v Polsku veřejně hlásí k vegetariánství jediné procento Poláků. Podle neoficiálních odhadů se masu mohou vyhýbat až tři procenta obyvatel.

Celopolský týden vegetariánství 2007

[Akt. známka: 0,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 17. 05. 2007 | 9844 přečtení | Počet komentářů: 762 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS