Počet zobrazených článků: 11 (z celkem 26 nalezených)

| 0-15 | 15-26 |

Jsme stejní, jsme propojeni

Novinky EVU
Text napsal dr. Janez Drnovšek, prezident Slovinska (více...)

Čeká nás návrat BSE?

Novinky EVU
Farmáři v Británii jsou zděšeni zprávou, že Evropská unie zvažuje zmírnění zákazu používání částí mrtvých zvířat jako krmiva. Zdroj: přehled evropského tisku (více...)

Peta chce daňové úlevy pro vegetariány

Novinky EVU
Americká organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (Peta) navrhuje americké vládě přiznat vegetariánům daňové úlevy – podobně jako majitelům hybridních automobilů.
Zdroj: The Hill (více...)

Britský projekt podpory vegetariánů ve stáří

Novinky EVU
Ve Velké Británii vznikl nový charitativní projekt „Vegetarian for Life“ jehož cílem je pomoci starým lidem – vegetariánům a veganům – aby nemuseli kvůli pobytu v pečovatelských domech měnit své stravovací zvyklosti. (více...)

Méně masa = více ropy

Novinky EVU
Na stránkách amerických novin Pittsburgh Tribune-Review proběhla v minulých zajímavá polemika na téma dostatku či nedostatku ropy. (více...)

Mají se obyvatelé Británie stát vegany?

Novinky EVU
Vláda Velké Británie údajně uvažuje, jak odradit obyvatele od konzumace masa, aby se tak zmírnilo riziko klimatických změn.
Zdroj: The Daily Mail (více...)

Kolik zvířat sní každý obyvatel Švýcarska za svůj život?

Novinky EVU
Odpověď zní: 8 krav, 33 prasat, 720 kuřat, 6 ovcí, 2 kozy, 25 králíků, 4 jeleny/laně a 390 ryb. Tuto „kulinářskou“ ZOO si mohli lidé prohlédnout a zamyslet se nad ní 4. října 2006 v Zurichu v rámci akcí ke Světovému dni zvířat. (více...)

100 let revoluce ve stravě: Světový vegetariánský kongres 2008

Novinky EVU
Mezi řečníky z celého světa bude i přední indická odbornice na ekologii a aktivistka dr. Vandana Shiva. (více...)

O výzkumech souvisejících s vegetariánstvím

Novinky EVU
Paul Appleby je zakládající člen Vědecké skupiny IVU a sekretář vegetariánské organizace „Oxfordští vegetariáni“. Pracuje jako Hlavní statistik oddělení Epidemiologie rakoviny Oxfordské university. Rozhovor je převzat ze stránek Mezinárodní vegetariánské unie. (více...)

Vegetariánství pomáhá zabraňovat změnám klimatu

Novinky EVU
V současné době se stále častěji velmi správně poukazuje na to, že vegetariánský způsob života pomáhá chránit životní prostředí a zabraňovat globálním změnám klimatu. Je však nezbytné, aby si tento fakt uvědomili i politici, kteří určují způsob reakce společnosti na globální oteplování. (více...)

Předsudky proti vegetariánské stravě -Tisková zpráva Evropské vegetariánské unie

Novinky EVU
24. března 2004
Není novinkou, že vznikají pokusy k diskreditaci vegetariánského způsobu života. Poslední případ je zvláště pozoruhodnou kombinací neopodstatněných vědeckých výroků, extrémních životních podmínek sledovaných dětí a jasného finančního vlivu masného průmyslu.

V přednášce na American Association for the Advancement of Science ve Washingtonu přednesla profesorka Lindsay Allenová z University of California vážná obvinění: „ Živočišné zdroje potravy mají některé nutrienty, které se nenacházejí nikde jinde. Hovoříme -li o stravě malých dětí a těhotných a kojících žen řekla bych dokonce, že je neetické odpírat jim tyto potraviny v těchto životních obdobích.“ (více...)
| 0-15 | 15-26 |

Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS