První africký vegetariánský kongres

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Novinky IVU, Vydáno dne: 05. 09. 2007

Na začátku prosince 2007 se v Nigérii uskuteční vůbec první Africký vegetariánský kongres. Bude ho pořádat Nigerijská vegetariánská společnost (NVS).

Prezident NVS, pan Emmanuel Eyoh uvedl, že se ho zúčastní vegetariánské skupiny i jednotlivci z Mali, Beninu, Ghany, Kamerunu, Bourkina Faso, Sierra Leone, Nigerie a dalších zemí a oblastí. Na kongresu bude k dispozici 100% veganská strava, účastníci budou zdarma ubytováni v centrech různých vegetariánských skupin v Nigérii.

Během kongresu proběhne mimo jiné soutěž ve vaření – představí se na ní domorodé speciality z celé Afriky. Pořadatelé pozvali na kongres i nigerijského ministra zdravotnictví. Chtějí mimo jiné i ukázat, jak by bylo možno nasytit místní hladové pomocí vegetariánské stravy – denně chtějí připravit několik stovek porcí jídla pro chudé.

Kromě propagace vegetariánství a veganství chtějí účastníci upozornit i velmi špatné podmínky hospodářských zvířat v Nigérii.

Avšak finanční možnosti afrických vegetariánských organizací jsou velmi omezené, proto se pořadatelé obrátili s prosbou o pomoc na Mezinárodní vegetariánskou unii (IVU). Celkové náklady kongresu byly vyčísleny na 6000 amerických dolarů, IVU za pomoci dárců z celého světa zaplatila polovinu. Stále je možno přispívat na této stránce: http://www.ivu.org/africa/nigeria2007.html. (Odkaz na Paypal je v dolní části stránky.)