Peta navrhuje spotřební daň z masa

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Novinky EVU, Vydáno dne: 07. 06. 2007

Přečtěte si článek z amerického webu Buckmasters.com, věnovaného lovcům a myslivcům. Jistě musel vyvolat mezi „milovníky dobrého lovu“ značnou nevoli. Česká vegetariánská společnost přeje organizaci Peta mnoho úspěchů v jejím snažení.

Jíte rádi maso s bramborami? Pokud si rádi dáte dobrý hamburger s hranolkami, nebo pečené kuře, pak byste měli vědět, že si bojovníci za práva zvířat myslí, že byste za své jídlo měli platit více.

Organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (Peta) zahájila novou kampaň za zdanění masa. Navrhuje aby konzumenti masa platili za každou libru (cca půl kilogramu) navíc 10 centů spotřební daně, podobně jako u benzínu, tabáku a alkoholu.

Peta navrhuje aby se takto získané peníze z „daně z masa“ použily pro účely zdravotní výchovy a preventivní medicíny. Přeloženo to znamená, že tyto peníze by mohly být použity na obhajobu vegetariánské a veganské stravy a na podporu hnutí za práva zvířat.

Aktivisté také požádali federální zákonodárce, aby přiznali daňové úlevy těm, kteří odpřisáhnou, že se vzdávají konzumace zvířat.

30. května poslala zakladatelka organizace Peta, Ingrid Newkirk, dopis mluvčí Sněmovny representantů Nanci Pelosi a předsedovi Senátu Harry Reidovi s požadavkem na rozšíření daňových úlev, přiznaných majitelům hybridních automobilů, i na vegetariány. Tvrdí, že vegetariáni jsou zodpovědní za mnohem nižší emise skleníkových plynů a poškozování životního prostředí, než konzumenti masa.

Zajímá vás, jak můžete hájit svá práva jako sportovní lovec? Kontaktujte Americkou sportovní alianci…. (následují kontakty)